Hakkımızda

Hakkımızda

 

BAKTAT Mannheim Neckarau’daki Ana merkezi ile Rhein-Neckar bölgesinde yayılmış bir şirketidir. Şirket 1986 yılında perakende şirketi olarak kurulmuştur. BAKTAT günümüzde uluslararası şirketler grubu olarak küresel çapta çalışmaktadır. Grubu oluşturan 14 şirkette, yüzü Mannheim’da olmak üzere toplam 1,800 kişiye istihdam sağlanmaktadır.
BAKTAT ayrı anlamlar taşıyan “BAK” ve “TAT” hecelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir marka ismidir. Yine SUNTAT’ta ayrı anlamlar taşıyan “BAK” ve “TAT” hecelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir marka ismidir.  “SUN” Baklan ailesinin memleketi olan Sungurlu’yu temsil ederken “TAT” Türkçe’de lezzet anlamına gelir. Yani marka hala şirketin ana hedefi olan Akdeniz lezzetlerini sembolize eder. Zaman içinde, firmanın ana kaygısı olan doğa ve çevreyi korumak baz alınarak organik üretimin payı artırılmıştır. Doğan güneş sembolünün altında, BAKTAT ve SUNTAT bugün dünya çapında elliden fazla ülkede 3,000den fazla ürün satmaktadır.

Şirketler grubunun, beşi Türkiye’de bulunmak üzere toplam altı adet üretim sahası bulunmaktadır. Avrupa’da da toplam altı noktada üretim/satış yapılmaktadır. Avrupa’daki ana ve en büyük merkez olan Mannheim BLG Kardeşler Lebensmittelhandelsgesellschaft mbH Almanya’daki en büyük gıda üretim ve dağıtımcılarından biridir. Bu başarımız Alman disiplini ile Türk esnekliğinin sentezinden kaynaklanır!